Klaipėdos miesto maldos pusryčiai

Šeštadienį viešbutyje “Europa City Aurora” vyko jau tretieji Klaipėdos miesto bendruomenės Maldos pusryčiai, į kuriuos įvairių religijų, profesijų, organizacijų, partijų atstovus pakvietė miesto meras Vytautas Grubliauskas. Maldos pusryčių tema “Šeima – dvasingumo, socialumo ir atsakomybės mokykla”.

“Kviečiu nuoširdžiam ir dvasingam susitikimui, tarsi gražiam mielos šeimos rytmečiui krikščioniškų vertybių šviesoje, draugiškoje ir jaukioje klaipėdiečių bendruomenės šeimoje, kurioje be kiekvienoje šeimoje įprastų vertybių nuostatų visus mus jungia ir meilė gimtajam mūsų miestui – Klaipėdai, visų mūsų uostui ir uolai“,- taip iškalbingai į Maldos pusryčius kvietė miesto šeimos galva V. Grubliauskas.

Ir išties, kaip ir kvietė meras, Maldos pusryčių iniciatorius, šįryt įvyko dvasingas ir nuoširdus susitikimas, užsitęsęs gerokai po pietų. Savo apsilankymu klaipėdiečius pradžiuginęs Telšių vyskupas augziliaras Linas Vodopjanovas pagyrė maldos pusryčių sumanytojus būtent Atvelykio laikotarpiu.

„Prisikėlęs Kristus taip pat kvietė savo mokinius pabūti kartu prie vieno stalo. Prisikėlimo žinia mus turi lydėti ne tik per Velykas, bet ir visą gyvenimą. Bendri pusryčiai – labai šeimyniškas akcentas, tvirtai jungiantis šeimą, bendruomenę“,- kalbėjo vyskupas, palaiminęs visus susirinkusiuosius.

Maldos pusryčių metu daug kalbėta apie šeimą, jos prasmę, svarbą žmogaus gyvenime. Tai aktuali nūdienos tema, nes viešojoje edvėje netyla ginčai apie šeimos sampratą ir tradicines jos vertybes.

Mintimis apie pasiaukojimą šeimai ir santuokai pasidalino Miesto bažnyčios vyresnysis pastorius Saulius Karosas, skaitęs pranešimą „Santuokos prasmė – ne tai, ką manome?“.

Apie augančio vaiko išgyvenimus ir apie tai, kas yra didžiausia dovana, kurią tėvai gali suteikti savo atžaloms savo pranešime „Auklėjimo ataskaita: kiek atsakinga yra šeimoa visuomenės ir Dievo akivaizdoje“ kalbėjo Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto studentė Karolina Šaulytė, užaugusi daugiavaikėje šeimoje.

„Kad išaugtų sparnai, reikalingos šaknys“,- apie tėvų ir vaikų santykius, sunkiausią pasaulyje darbą – vaikų auklėjimą, kad jie užaugtų dorais žmonėmis jautriai kalbėjo LCC tarptautinio universiteto dėstytojos Gina Levickienė ir Julija Gaiduk.

Apie šeimą ir apie tai, kad šiandien tenka stoti į kovą ginant tradicines šeimos vertybes, atvirai ir su humoru į maldos pusryčių dalyvius kreipėsi Dievo Motinos globėjos ir Šv. Mikolojaus parapijos stačiatikių kunigas Viktoras Timoninas.

Pasisakymus lydėjo Lino Švirino ir Linos Budreckienės auklėtinių nuoširdūs muzikiniai intarpai, visus susirinkusiuosius suvienijo bendros giesmės ir malda, į kurią visus pakvietė evangelikų liuteronų kunigas Reincholdas Moras.

Maldos pusryčių organizatoriai už priėmimą dėkojo viešbučio šeimininkams Jolantai ir Arūnui Tumoms, Tadui Šatkauskui, bendrovės „Sabelija“ vadovui, bendrovei „Biskvitas“, savivaldybės Tarybos nariui Nerijui Čapui ir kitiems, prisidėjusiems prie šio gražaus tradicinio uostamiesčio renginio organizavimo.

(Rašė www.ve.lt Jolanta Beniušytė)